Výrobci masivního dubového nábytku v Česku

Masivní nábytek nabízí celou řadu výhod. Které jsou ty nejdůležitější? Jací nejznámější tuzemští výrobci vám jsou schopni takové řešení aktuálně nabídnout?

Jaké jsou nejdůležitější výhody masivního nábytku

Masivní nábytek neboli nábytek vyrobený z přírodního dřeva může zahrnovat velmi širokou škálu výrobků. Jde především o postele, komody, skříně, ale i jídelní stoly, židle nebo třeba konferenční stolky.

S masivem si vybavíte pohodlně celý byt. Proč se to určitě vyplatí? Především je důležité vzít v potaz následující argumenty:

  • Masiv je přírodním materiálem.
  • Masiv nabídne dlouhou životnost.
  • Masiv je finančně výhodnější.
  • Masiv lze opravit.
  • Masiv nabídne unikátní vzhled.

 

Masiv je přírodním materiálem

Masiv splní požadavek na materiál přírodního původu. Nemohou se z něj tak uvolňovat nežádoucí látky, jako jsou formaldehydy. Tato látka může být obsažena v barvách, lacích, lepidlech nebo i pojivech dřevotřískových desek.

Masivní nábytek lze proto umístit i do domácností alergiků, hodí se do dětských pokojů a neškodí ani citlivým jedincům. Navíc velmi příjemně voní.

 

Masiv nabídne dlouhou životnost

Životnost masivního nábytku je mimořádně dlouhá. Lze ji běžně počítat na desítky let. Kvalitní postel z masivu vydrží i 30 let. Ovlivní to primárně výchozí materiál. Platí, že čím je samotné dřevo tvrdší, tím odolnější a trvanlivější bude i nábytek z něj vyrobený.

Obávat se náročné péče nemusíte. Běžný úklid obstará suchý hadřík, případně můžete použít speciální čisticí prostředky na dřevo, které dnes již jsou velmi dobře dostupné. Masiv je potřeba chránit hlavně před nadměrnou vlhkostí, vysokou teplotou a výkyvy teplot. V případě nábytku, který má povrchovou úpravu voskem či olejem může být vhodné ji také čas od času obnovit.

 

Masiv je finančně výhodnější

Z výše uvedené výhody dlouhé životnosti vyvěrá i další přednost tohoto materiálu. Masiv je z dlouhodobého pohledu finančně mnohem výhodnější.

Na počátku se sice musíte připravit na vyšší vstupní investici, nicméně ta se vám v čase rozhodně vrátí. To lze velmi dobře ilustrovat na konkrétním příkladu, kdy vůči zmíněné posteli z masivu můžeme postavit její „kolegyni“ z lamina. Zde může být životnost i pouhých 6 let.

 

Masiv lze opravit

Masivní nábytek při dobré péči přetrvá generace. Ani v případě, že se vám nepodaří se o něj postarat úplně zodpovědně ale není vše ztraceno. Velmi dobře jej totiž lze opravit.

Drobné poškození se dá odstranit přebroušením nebo aplikací tmelu. To navíc zručný domácí kutil zvládne i svépomocí. Takový přístup lze považovat za finančně výhodný, ale zároveň za výrazně ekologický a udržitelný.

 

Masiv nabídne unikátní vzhled

Dřevo je unikátním přírodním výtvorem a každý kus je trochu jiný. Nabízí širokou škálu textur od bíložluté po černohnědou. Jedná se o teplé odstíny, které v interiéru působí velmi příjemně a vytvářejí pocit útulna.

Vizuálně lze dále upravit surový materiál pomocí různorodých povrchových úprav. Používají se mořidla, vosky, oleje nebo barvy. Především barvou je možno dokonce zcela překrýt přirozený vzhled dřeva a využít tak užitné vlastnosti tohoto materiálu s maximálním přizpůsobením vzhledu včetně i zcela nepřirozených odstínů, jako je třeba fialová.

 

Kteří výrobci v Česku vyrábějí masivní nábytek

V současné době v Česku vyrábí masivní nábytek řada výrobců, kteří se spoléhají na vysokou kvalitu dubového a dalších druhů dřeva.

Jedná se o:

  • Wuders
  • Daněk nábytek
  • Woodica
  • Wudboys
  • Oakway

 

Wuders

Značka Wuders je rodinnou firmou, která se orientuje na ruční výrobu nábytku. Stojí za ní bratři Jan a Dominik Herkovi a Václav Staněk, který je majitelem obuvnické značky Vasky. Výrazněji se tato společnost začala na tuzemském trhu prosazovat v roce 2020.

Masiv kombinuje pro zachování maximální kvality a odolnosti s ocelí. Ta současně výsledku propůjčuje zajímavý industriální nádech. Veškeré zboží se vyrábí ručně v tuzemsku. Deklarovaná životnost činí desítky let. S výrobky z dílny Wuders si tak vybavíte pohodlně jídelnu i obývací pokoj.

 

Daněk nábytek

V případě Daněk nábytek se jedná o českou společnost se sídlem v Uherském Brodě. Tato rodinná firma se dle oficiálního vyjádření zaměřovala původně na zpracování kovových prvků. Postupem času se však do popředí zájmu dostalo i dřevo. Opět se jedná o přirozené propojení, které umožnilo vznik unikátního nábytku v industriálním stylu.

V současné době portfolio produktů tvoří stoly, televizní stolky, lavice, policové regály a doplňkový nábytek. Všechny spojuje úcta k tradici a láska k přírodě. Z různorodých provedení si vybere každý zájemce. Počítat je nutné s tím, že přirozené dřevo vždy nabízí do určité míry nedokonalou krásu díky různým prasklinám, dírám a nerovným povrchům.

 

Woodica

Woodica je společnost pocházející z Polska. Také tato značka prioritně vsází na masiv pro jeho trvanlivost a značnou schopnost odolat mechanickému poškození. Současně si je však i vědoma, že skutečně kvalitní nábytek je rovněž výsledkem precizního zpracování.

Proto pečlivě přistupuje taktéž k selekci a sezónování dřeva, k dodání funkčního kování i k výběrů laků a vosků té nejvyšší kvality. Kromě značné trvanlivosti nabízí masivní nábytek také elegantní provedení. Značným kladem je též široký výběr, z řady kolekcí si vyberete nábytek do ložnice i jídelny.

 

Wudboys

Společnost Wudboys pochází z Česka, svoje sídlo má nedaleko Vlašimi. Jedná se o novou firmu, která vznikla v roce 2020. Jejími zakladateli jsou Dominik Válka a David Veselý. Tato načka momentálně provozuje vlastní e-shop, ale zajišťuje též zakázkovou výrobu nábytku. Svoje produkty vyrábí ručně.

V portfoliu tak momentálně najdete výrobky, jako jsou konferenční stolky, jídelní stoly či odkládací stolky. Vždy se jedná o dokonalou symbiózu moderní technologie a tradičního řemesla. Stejně tak jednotlivé kusy vynikají elegantním designem. Současně se do každé realizace promítá osobitost a jedinečnost.

 

Oakway

Za značkou Oakway stojí společnost BStores Corporation s.r.o. Ta pochází z Čestic nedaleko Strakonic, jedná se tak o tuzemského podnikatele. Tento subjekt na českém trhu působí již od roku 2014 a stojí také za značkou Furnitree.

Oakway deklaruje jako nejdůležitější cíl svého působení produkci originálního nábytku, jehož životnost přetrvá řadu let. Mimo to by nábytek měl nabídnout i elegantní design, do kterého se promítá důraz na detail a brilantní řemeslné zpracování. Značka se dále snaží i o podporu udržitelnosti. Většinu sortimentu tvoří nábytek z dubového masivu.