Úsporné svícení s LED žárovkami i inteligentní domácností

LED světla jsou v dnešní době již běžnou součástí našich domovů. A to jak domácností, tak také venkovních částí domů, teras i zahrad. Velkým benefitem je nejenom šetření elektrické energie a tedy i našich peněženek, ale také menší zatěžování životního prostředí. Navíc již dávno neplatí, že by všechny tyto žárovky byly nevzhledné a musely být schované.

Až o 90 % méně elektrické spotřeby

LED světel jsou plné domácnosti. Málokdo ale ví, z jakého důvodu žárovky se zkratkou LED dokážou šetřit energii. Příčina šetření je velmi prostá. Oproti klasickým wolframovým žárovkám, které se velmi často přehřívají, LED žárovky většinu energie přeměňují pouze na světlo. Díky tomu není spotřebováno takové množství energie jako u klasických žárovek.

Průzkumy jasně dokazují, že spotřeba elektrické energie LED osvětlení je oproti klasickým žárovkám nižší až o 90 %. Také životnost je daleko vyšší. Pokud se žárovka používá denně po dobu šesti hodin, pak dokáže vydržet více než deset let. Při jejich užívání tak ušetříme za nákup nových žárovek a zároveň snižujeme produkci odpadu.

Šetření s LED žárovkami i inteligentním domovem

Ruku v ruce s LED osvětlením jde také oblíbená novinka inteligentní dům. Díky aplikaci nainstalované v mobilním telefonu, nebo tabletu dokážete nejen osvětlení zkontrolovat na jedno kliknutí. Šetřit tak můžete opravdu na každém kroku.

Již není problémem, že jste zapomněli zhasnout. Vše se dá díky propracovanému systému vyřídit na dálku. Navíc si můžete vybrat hned z několika různých systémů ten, který vám a vašemu chytrému zařízení bude nejvíce vyhovovat. Svítidla s LED žárovkami tak můžete doplnit i o inteligentní domov.

Novinka šetrná k prostředí i lidským očím

Vývoj LED žárovek jde neustále kupředu. Velkou novinkou jsou momentálně žárovky od značky Phillips. Ta vyrobila jednu ze svých vůbec prvních LED žárovek z oblasti EEK A. Na první pohled dokonale vypadající žárovku je možné umístit i do designových otevřených svítidel.

Značka Phillips dbá na životní prostředí i na lidi samotné. Žárovka je světelně velmi účinná, zároveň ale dokáže trumfnout ostatní žárovky v oblasti spotřeby i životnosti.  Její velkou výhodou je pak splnění kritérií EyeComfort, které zajišťují šetrnost světla vůči očím.

Patice kompatibilní s téměř všemi svítidly

Pokud chcete šetřit a ještě stále váháte, zda se vám využití LED žárovek vyplatí, může vám k finálnímu rozhodnutí dopomoci také fakt, že většina lamp i světel má v dnešní době patici, která je kompatibilní s LED žárovkami. Už se vám tak nestane situace z minulosti, kdy žárovka do patice svítidla neseděla a vy jste tak starou žárovku museli vyhodit a pořídit si novou.

Z pohodlí domova si můžete vybrat světla právě u nás, ve firmě Světla24.cz. Jsme neustále rostoucí společností, na jejímž e-shopu najdete v prodeji více než čtyřicet tisíc kusů osvětlovací techniky. Díky našim dlouholetým zkušenostem vám nejen poradíme, ale také nabídneme pouze kvalitní zboží, které máme za léta praxe na našich zákaznících dokonale vyzkoušené. Protože jsme moderní společností, před Vánoci se vám snažíme nabídnout také spoustu slev. A to na na celý sortiment našeho zboží.