Trendy interiérového designu v roce 2021, které si zamilujete

Trendy v interiéru se nemění tak rychle, jako módní oblečení či obuv. A to jistě potěší, protože každý z nás ví, jak dlouhé, náročné a nákladné jsou procesy spjaté s přestavbou a zařizováním. Stylové trendy nejsou charakterizovány sezónními změnami a většinou jsou tyto trendy nahrazeny pouze jinými dekory, které postupně mění vzhled bydlení a jeho celkovou atmosféru.

Rozhodnete-li se pro oživení svého domova za použití nových trendů, můžete si být zcela jisti, že váš interiér a dekory v roce 2021 nevyjdou z módy ani za rok.

Interiér jako cesta ke spokojenosti
Interiéry domu, ve kterém žijeme, má velký vliv na náš emoční stav, chování a náš charakter. Nejnovější trendy v interiérovém designu jsou zaměřeny na vytvoření krásného a funkčního domu, ve kterém se budete cítit příjemně, spokojeně a pohodlně.

Modré odstíny
Modrá barva je pro letošní rok nejpopulárnější. Pokud chcete dosáhnout elegantního interiéru a moderního vzhledu, vsaďte na modř, která domovu vdechne minimalistický námořnický styl, který uchvátí každého, kdo k vám zavítá. Tlumené odstíny modré barvy mají uklidňující účinek, který se pro rok 2021 bude jistě hodit.

Teplé, zemité barvy
Teplé neutrální odstíny a bohaté tóny země jsou barevným trendem pro rok 2021. Tento jednoduchý a příjemný styl ztělesňuje všechny aspekty a vlastnosti hygge. Nejvyhledávanější se stanou syté a neutrální barvy včetně olivově zelené, červené, hnědé či oranžové. V kombinaci s látkami se žlutými či červenými podtóny vytvoří dokonale příjemný a útulný domov.

Rustikální Vogue
Rustikální interiéry se těší popularity celosvětově. Rustikální Vogue je trendem, který zobrazuje život, namísto zvýraznění dokonalosti. Tento styl kombinuje především moderní pohodlí s nádechem detailů v podobě rustikálních dekorů. Stačí přidat do interiéru pár starých předmětů, které smícháte s nábytkem novým a okamžitě tak vytvoříte váš osobní a jedinečný stylový nádech se surovým dekorem.

Umění, řemesla a přírodní materiály
Ručně vyráběný nábytek a dekor v tomto roce získá náležité ocenění. Lidé si totiž začínají více uvědomovat hodnotu a cenu, kterou přináší umění. V uplynulém roce začal být velký zájem o obnovený a renomovaný nábytek a v tomto roce tomu nebude jinak. Přírodní materiály, kůže i keramika budou i nadále velmi žádané a vyhledávané. Vrstvení v kombinaci s různými přírodními povrchovými úpravy a s nejrůznějšími texturami nepochybně spadá do letošních interiérových trendů.

Geometrické vzory
Geometrie je skvělým trendem pro zdobení interiéru, který do místnosti vnese nové vzory, zvláště pokud si nelibujete v květinách. Geometrické tvary přinesou pop-artový nádech a dodají prostoru grafický popis, ať si vyberete vzorový koberec nebo rozmístíte po prostoru jen pár doplňků.

Otevřené a funkční prostory
Jsou navrženy a zařízeny k ,,životu‘‘. V domě se eliminují a odstraňují překážky mezi jednotlivými místnostmi, ale také zvenčí, kdy se hledá větší svoboda pohybu a umožňuje se pracovat v obývacím pokoji nebo sedět u kuchyňského stolu. Za tímto účelem sází nábytek jednoznačně na všestrannost, praktičnost a pohodlí.