Toužíte po vlastním bazénu, ale bojíte se náročné práce?

Bazén se stává středobodem letního období. Během úmorných veder v něm společně s naší rodinou trávíme hodiny a hodiny času. Ne všichni se však spokojí s pouhým sezením v malém nafukovacím bazénku, a přesně proto přichází na scénu kvalitnější varianty. Hlavní nevýhodou velkých bazénů je ovšem jejich údržba, jelikož pokud jí neřešíme, v bazénu se mohou snadno usadit různé mikroorganismy. Jak si zajistit minimální nutnost údržby?

Odolný plast je jasná volba

Z hlediska samotného bazénu se zdaleka nejvíce vyplatí spolehnout na odolný plast. V tomto ohledu je dobré zmínit třeba známou českou firmu Bazény Šulc, která se specializuje právě na plastové zapuštěné varianty. Ty jsou velkým lákadlem hlavně díky jejich odolnosti, díky níž budete mít na desítky let klid. Speciální tvrzený plast zkrátka odolá všem nástrahám, takže v tomto ohledu je volba jasná.

Bazén s automatickou filtrací

V dnešní době existuje celá řada moderních technologií, s jejichž pomocí si budete užívat stoprocentně čistou vodu bez práce. Bez filtrování se totiž ve vodě množí nebezpečné bakterie, plísně, houby a další mikroorganismy. Chcete s nimi bojovat? Zapomeňte na nepříjemný chlor a zvolte si raději jiný postup.

Zmíněná společnost vybavuje své bazény pískovou filtrací, jež funguje na principu průtoku vody skrz křemičitý písek. Žádná chemie ani riziko – prostě přírodní filtrace. Vy budete muset řešit jen pravidelné oplachování písku s pomocí ovládacího ventilu (ideálně jednou za dva týdny).

Jak daný vynález propojíte, aby spolehlivě fungoval? Žádný problém. Pokud si objednáte některý z předem připravených setů od profesionálů z Bazény Šulc, získáte celý komplet včetně montáže. Problémem nejsou ani další přání, jako je třeba instalace UV lampy, solinátoru či zastřešení.

Zajímá vás kompletní bazén s filtrací? Pak si stačí rozkliknout stránky pod odkazem a prohlédnout si jednotlivé možnosti.