Sportovní hodinky – co všechno by měly umět?

Naprostým základem toho, co by měly náramkové sportovní hodinky splňovat, je vysoká odolnost proti nárazům a taktéž voděodolnost. Zkrátka, aby vždy přežily i hrubší zacházení, jemuž se při aktivním sportování nedá vyhnout.

Po dlouhá desetiletí vládly trhu analogové a digitální sportovní hodinky, avšak trendem poslední doby jsou chytré sportovní hodinky, jejichž nespornou výhodou je to, že nabízejí celou řadu moderních funkcí a jsou propojitelné s chytrými aplikacemi, jež dokáží zaznamenávat fyzickou aktivitu jejich nositele a poskytovat mu tak relevantní informace a rady související s jeho výkonem a zdravím.

Ideální sportovní hodinky dneška by krom toho měly dále nabízet i funkce jako jsou stopky, kompas, měření srdečního tepu, teploměr či alarm. Velké oblibě se pochopitelně těší i hodinky s GPS trackerem, jež umožňují zaznamenávat přesný průběh běhu či jízdy na kole. Díky těmto funkcím tak lze shromažďovat data, která dokáží pomoci s efektivnějším trénováním a zdravějším životním stylem – sportovní hodinky tedy rozhodně nejsou pouze stylovými hračkami, ale plnohodnotným pomocníky pro všechny fitness nadšence!

 

Jaké sportovní hodinky si vybrat?

Nejsou sportovní hodinky jako sportovní hodinky – spousta z nich je totiž navržena a vyrobena tak, aby dokázala nabízet ty nejvhodnější funkce pro jednu specifičtější aktivitu. Na pultech obchodů se lze tedy setkávat kupříkladu se specializovanými běžeckými hodinkami, hodinkami pro cyklisty, hodinkami pro outdoorové sporty či potápěčskými hodinkami – ty se kupříkladu vyznačují tím, že mívají zabudovaný indikátor přílivu a odlivu. Avšak narazit je možné pochopitelně i na multifunkční univerzální sportovní hodinky, jež se hodí jako ty nejlepší fitness hodinky.

Zatímco společenské hodinky jsou vyráběny z leštěných kovů, tak ty sportovní jsou oproti tomu vyráběny z plastu, případně z pryžových kompozitů. Dávno navíc neplatí, že sportovní hodinky musí být designově nudné, lze totiž narazit i na zajímavé dámské sportovní hodinky hrající všemi barvami. Velkou roli hraje pochopitelně i velikost hodinek, neboť při sportu je klíčové, aby vám dokonale seděly na ruce – na široká zápěstí tedy perfektně padnou pánské sportovní hodinky.

Mezi nejpopulárnější značky sportovních hodinek se pak řadí Garmin, Polar nebo Fitbit.