Recept na veselé hygge Vánoce

Vánoce jsou za rohem a teď nastává ten správný čas pustit do našeho domova pravé hygge a připravit se na všechny radosti, které nás během svátků čekají.

Existuje nespočet příležitostí, jak trávit čas se svými blízkými, a jak pohostit rodinu a přátelé – což je to, co dělá toto roční období zvláštním a nezapomenutelným. Vždy se snažíme, aby se naši hosté cítili co nejlépe, pohodlně a abychom vytvořili příjemnou a pohodovou atmosféru, která vytvoří to pravé hygge. Znamená to, aby náš domov vypadal perfektně, aby byl pohodlný a příjemný.


Co je HYGGE?
Hygge je myšlení a způsob života dánské kultury a je to jeden z hlavních důvodů, proč je Dánsko jednou z nejšťastnějších zemí na světě. Hygge nemá přesně danou definici, ale můžeme ho popsat jednoduchým slovem ,,útulný‘‘. Znamená to trávit čas s lidmi, které máme rádi, relaxovat nebo si vychutnávat horké kakao u čtení knížky a být vděčný za jednoduché věci v životě.

  • Umět vytvořit příjemnou atmosféru
  • Snaha o každodenní štěstí
  • Dopřát si potěšení a domácí pohodlí

Jak mít HYGGE Vánoce?
Vánoce a celý prosinec je ideálním obdobím, kdy můžeme pozvat hygge do svého domova a do svého života. V seznamu najdete 10 jednoduchých způsobů, jak vytvořit nezapomenutelnou atmosféru


1. Navoďte atmosféru osvětlením
Hygge je především o zapalování svíček, o blikajících světýlkách a vytvoření hřející atmosféry pomocí nejrůznějšího osvětlení. Není proto divu, že Dánové jsou známí tím, že pálí více svíček než kterákoliv jiná země na světě.


2. Vyšperkujte svůj domov jednoduchým stylem
Vánoční ozdoby a dekorace na nás číhají doslova na každém rohu. Občas se musíme velmi snažit, abychom je všechny nekoupili. V tomto období to často s dekoracemi přeháníme a utrácíme víc peněz, než je nutné.

Vytvoření hygge Vánoc znamená jednoduchost a použití přírodních prvků textur. Vsaďte proto na dekorace pomocí větviček, šišek a dalšími kousky, které najdete venku. S pomocí vaší zručnosti, vytvoříte přírodní a jednoduché ozdoby, které okouzlí každého. Navíc je to skvělý způsob, jak zapojit celou vaši rodinu.


3. Provoňte domov cukrovím
Pečení spojuje rodinu, je to tradice a neodmyslitelně k Vánocům patří. Každý si rád pochutná na lahodném a rozplývajícím se cukroví, a to ať už u krbu, při sledování filmu nebo při setkání s blízkými.


4. Ozdobte společně stromeček
Součástí hygge je trávení kvalitního času s lidmi, na kterých nám záleží a které máme rádi. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout je společné zdobení stromku. Není nic lepšího než jít s rodinou ven, společně vybrat stromek a společně ho ozdobit s vánoční hudbou v pozadí.


5. Vychutnejte si kakao a horké nápoje
Vychutnávání si teplého kakaa, čokolády nebo jiného lahodného nápoje pod měkkou a teplou dekou je hygge. Vzpomeňte si na to, jak jsme jako děti, usrkávaly z hrnečku při sledování pohádky.


6. Užijte si přírodu a načerpejte sílu
Součástí hygge je i čas strávený venku, kdy objevujeme a užíváme si krásu přírody. Jděte se projít a načerpat sílu. Jděte se odreagovat a pokud žijete ve městě, vydejte se do lesa – daleko od městského chaosu.

 

Užijte si VESELÉ HYGGE VÁNOCE!
Doufáme, že jsme vás dnešním článkem inspirovali a vnesli do vašeho života příjemnou hygge atmosféru.