Prodejce Moebelix.cz – zkušenosti a recenze

Prodejce Moebelix

Möbelix již není diskontem s nábytkem jako před pár lety

E-shop i kamenné prodejny spadající pod skupinu XXXLutz. To je Möbelix. Nejenom v České republice známý prodejce nábytku i dekorací do interiéru a exteriéru.

Od „Diskontu s nábytkem“ již Möbelix ustoupil

Möbelix se již od svého začátku zaměřuje na poskytování především cenově dostupného nábytku. Jeho původním heslem bylo „Diskont s nábytkem“. Kromě možnosti využít e-shop lze také navštívit 15 prodejen po celé České republice. Svou činnost provozuje Möbelix i v Rakousku, Slovensku a Maďarsku.

Od roku 2018 Möbelix upustil od svého původního záměru poskytovat diskont s nábytkem. Nyní se jedná o řetězec s designovou prezentací vystaveného zboží. Zákazníci díky těmto změnám mohou nakupovat více produktů, došlo také k rozšíření služeb. Stále je ale podporován i nákup přes internet. V dnešní době se tedy prodejce specializuje především na prodej pohodlného a moderního nábytku i doplňků. Mezi základní skupiny sortimentu patří nábytek do domácností, ale také na zahrady či do dílny. Samozřejmostí jsou doplňky, matrace, prostěradla, dekorace, ale také kvalitní spotřebiče či osvětlení.

Pohodlný online výběr s vlastním vyzvednutím zdarma

Kromě placené dopravy je zde nabízena i možnost vyzvednutí zboží v jedné z prodejen. Zákazník si tak zboží vybere v klidu doma na internetu, následně si jej ale zadarmo dojede vyzvednout do skladu. Vyzvednutí je jednoduché a nezabere příliš času. Předem uhrazené zboží již čeká na svého zákazníka.

3D plánovač zdarma i plánování dalších místností

Möbelix se snaží lidem usnadnit vybavování jejich domácností. Díky tomu tak lze využít 3D online plánovač nejen k navrhování kuchyní. Poté, co zákazník vyplní dotazník se svými požadavky a zadá i rozměry vybavovaného prostoru, dojde ke vzniku náčrtu. Následně je možné využít i služeb zaměření a konkrétního naplánování vybavení místností. Möbelix za příplatek nabízí i doplňkové služeb jako rychlé dodání vlastními dodavateli či kvalitní montáž a následný pozáruční či záruční servis. Možné je také objednání nejenom dopravy, ale i vynesení nábytku až přímo do bytu či domu. Při pořizování zboží lze využít nákup na splátky.

Na provedený obchod se zbožím se vztahují klasická pravidla. Bez udání důvodu je možné zboží v původním stavu vrátit do 14 kalendářních dnů. A to ode dne převzetí výrobku.

Karta výhod zlevňuje nákupy a usnadňuje objednávání

Na internetu se snadno zaregistrujete do klubu Möbelix s názvem Karta výhod. Díky tomu ihned získáte slevu. Ta se obvykle pohybuje v částce 350 Kč při nákupu nad 1 300 Kč. Za jednotlivé nákupy sbírá zákazník body. Ty mohou přinést slevy až ve výši 1 500 Kč. Body jsou načítány po jeden kalendářní rok. Za každých 20 Kč zákazník získává 1 bod. Kartu výhod je možné uplatnit na pokladnách i při online nákupu v e-shopu. Pokud si zboží vyberete v obchodě, s Kartou výhod si výhodně můžete půjčit dodávku. Tu si lze půjčit i v případě, že žádné zboží nenakupujete.

V posledních měsících zákazníci dle recenzí nejsou příliš spokojeni

Protože se Möbelix snaží své zboží přiblížit co nejvíce lidem, širokou nabídku produktů si lze prohlížet také v mobilní aplikaci. Zákazníci v posledních měsících Möbelix nehodnotí příliš kladně. Velká spousta z nich je s nákupem doslova nespokojena. Negativně hodnotí komunikaci, nedodržování termínů dodání či kvalitu zboží. Občas se ale objeví i klienti, kteří by obchodu vůbec nic nevytkli. Je tak pouze na zákazníkovi samotném, jaký obrázek si o prodejci udělá.