Harmonické a moderní kuchyně podle Feng Shui

Důležitou místností, kde se setkáváme a vychutnáváme si společně strávený čas u dobrého jídla a pití v domě, je bezesporu kuchyň, kde se vytváří naše rodinná harmonie. Nic nedokáže lépe, nastavit a zároveň ukotvit správnou atmosféru místnosti než dokonalá barva, vyvolávající příjemné pocity. Hledání ideálního odstínu, který vyhovuje stylu Feng-Shui (feng-šuej) a cílům, vyžaduje určité promyšlení, kde se nemusíte omezovat jen na zemské tóny nebo čistě bílou. Existuje široké spektrum barevných odstínů, které jsou vhodné pro vyvážený vizuální efekt, působící uklidňujícím dojmem. Za pomoci několika úprav a drobnými detaily, vykouzlíte pravé Feng-Shui, díky kterému ve vaší kuchyni převládne pozitivní energie.

Šedá v kombinaci s detaily

Šedá barva v kuchyni v teplém odstínu vytváří vzdušný a příjemný prostor, který je pro tuto místnost žádoucí. Obzvlášť to platí pro Feng-Shui, abyste dosáhli klidné a příjemné energie.  Šedou barvu jednoduše změkčíte a nakombinujete ji s texturou dřeva v nejrůznějších tónech. Uvidíte sami, jak tato barevná kombinace bude spolu ladit. Využít můžete například barových stoliček, které prostor ozvláštní nebo dřevo zakomponujte do kuchyňské desky. Šedou můžete kombinovat i s bílou barvou skrze retro detaily, které místnost krásně ozvláštní.

Nebeská modř a zemské tóny

I když modré barvy bývají pro stylizaci Feng-Shui náročnější, tak se správně zvoleným světlejším odstínem v kombinaci s uklidňující a tlumenou zemitou barvou, nešlápnete vedle. Vaše kuchyň se rázem promění v prostornou a vzdušnou místnost, která ve vás pokaždé vyvolá pocity štěstí a dodá energii. Modrou barvu vyvažujte kovovými barevnými prvky i materiály a kombinujte je s doplňky v bílé či šedé barvě.

Zelená s přírodním dřevem

Odstíny zelené a hnědé jsou barvy, které k Feng-Shui neodmyslitelně patří. Nejlépe se zakomponují do rámů skříněk a dalších úložných prostorů. Skvěle budou ladit s přírodními prvky skrze světlé dřevo, díky kterému celkový design změkčí. Výrazné černé desky, kovové akcenty společně vytvoří a vyváží barevné schéma.

Nadčasová bílá barva

Bílá je stálým a nesmrtelným favoritem pro většinu kuchyní, protože odráží jednoduchost, svěžest a přináší pocit klidu. Pro ty, kteří milují vaření, je vstup do krásné bílé kuchyně doslova nepopsaným papírem, kde je každý nový den radost vařit. Bílou můžete oživit barevnými prvky a širokým spektrem textur. Perfektně vynikne s teplými tóny dřeva a kovem, který vytvoří jednoduchý a elegantní prostor.

Kontrast černé a bílé

Kontrast černé nebo tmavé šedé a bílé vytvoří silnou dynamiku a zajistí elegantní design celé kuchyně. Tyto kontrastní barvy už nepotřebují více kombinovat a méně tu znamená více. Police zvolte v tmavém odstínu a protněte je pouze keramikou v bílé barvě, které dokonale na policích vyniknou.

Červená a bílá

Tento design kuchyní skvěle využívá odvážnou a jasnou energii červené barvy. Pokud se rozhodnete pro jakýkoliv odstín červené, zamyslete se nejprve na tím, s čím ji chcete kombinovat a v jakém množství tuto barvu chcete ve své kuchyni. Chybu neuděláte, pokud se budete držet zemitějších a neutrálnějších odstínů včetně bílé barvy, která rudou utlumí.