Dekorace – 5 tipů, jak oživit a zútulnit dům

 

V chladných měsících máme větší chuť vytvářet příjemné, teplé a útulné prostřední v našem domě. Dekorace jsou skvělým prostředkem k tomu, jak docílit námi požadovaného stylu. Domov dokáží rozzářit a vdechnout mu nový život. Někdo má raději minimalistický styl a jiní zase milují barevnost a různorodost. Nicméně i zde platí pravidlo, že méně je více.

V dnešním seznamu najdete několik jednoduchých tipů na dekorace, díky kterým oživíte dům během chvilky.


1. Vytvořte příjemnou atmosféru pomocí světýlek

Svíčky a blikající světýlka navodí vždy příjemnou a uvolňující atmosféru. Je to jednoduchý a rychlý způsob, jak oživit každý prostor v domě, kterému něco chybí.

Pokud jste milovníci svíček, volte sezónní vůně. V podzimním a zimním období dejte přednost výraznějším vůním, během jarních a letních dnů volte ty svěží a jemné.


2. Velké zrcadlo pro zvětšení prostoru

Čím je zrcadlo ozdobnější a rozměrnější, tím lépe. Zrcadla jsou perfektním způsobem, jak opticky zvětšit prostor, dokáží ho prosvětlit a rozzářit. Kromě toho také poskytují potřebnou funkci – každý ocení, když se při příchodu či odchodu může poupravit.

3. Vyšperkujte místnosti květinami

Čerstvé květiny nebo živé rostliny oživí každý prostor a zaujmou každého, kdo k vám zavítá. Zkuste zapojit svou fantazii a kombinovat nejrůznější barevné varianty. Na trhu dnes najdete nejrůznější tvary květináčů, které opět přispějí na útulnosti vašeho domu.

4. Rámečky s kusem vašeho života

Ať už se jedná o fotografii z vaší cesty do exotiky, fotografii rodiny či obrázek vašeho mazlíčka, nikdy neuškodí ho umístit dopředu a do středu vašeho oblíbeného prostoru v domě. Díky tomu můžete při každém pohledu vzpomínat na krásné chvíle. Obrázky si zarámujte a držte se vámi zvoleného stylu. Oslníte tím hosty, kteří se díky autentičnosti u vás budou cítit příjemně.

5. Polštáře nejen pro pohodlí

Polštáře jsou skvělým způsobem, jak si zpříjemnit válení se na sedačce. Kromě toho dokáží rozzářit tmavý a jednobarevný prostor. Dejte pozor abyste to barevně nepřehnali a volte jednoduchou kombinaci maximálně dvou barev. Uvidíte, jak vdechnou zvolenému prostoru život.