7 jarních tipů na svěží a útulný domov

Přidejte pár doteků jara a rozjasněte váš domov. Jaro je časem obnovy a tak není náhoda, že mnozí z vás pociťují neustálé nutkání něco vylepšovat, předělávat a renovovat. Často však může být obtížné vědět, kde začít a jak nejlépe dát prostoru nový vzhled. Pokud byste rádi do svého domova pustili jarní atmosféru, aniž byste utratili spoustu peněz nebo provedli drastické změny, vyzkoušejte naše jednoduché nápady na jarní výzdobu.

1. Oživte domov rostlinami a květinami

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak vyzdobit a zútulnit váš domov na jaře, jsou květiny, které vám do prostoru přinesou krásu jara. Skvěle vypadají tulipány, které v tomto období můžete koupit kdekoli. Na výběr je spousta barevných odstínů, díky kterým můžete pokaždé vytvořit novou barevnou kombinaci, která vás neomrzí. Dalším snadným způsobem, jak oživit jakýkoli prostor je zeleň, kterou můžete natrhat na zahrádce.

2. Osvěžte domov jednoduchým stylingem

Rozjasnit vzhled vašeho domova v sezóně může být stejně jednoduché jako malé vylepšení stylingu na stolech policích, říms nebo desek. I krásná nová utěrka přehozená přes dřez, může přidat kuchyni svěží nádech jarního dekoru.

3. Vyměňte ložní prádlo

Jaro je o probuzení, takže právě dnes je ten správný čas na to, vyměnit těžké zimní přikrývky, polštáře a deky za ty odlehčené. Úchvatně vypadá bílé povlečení, které je nadčasové a dokáže prostor vždy dokonale projasnit. Bílá barva navíc vyvolává pocit čistoty, která se k jarnímu období dokonale hodí. Krásné je i jednobarevné povlečení v pastelových barvách nebo jemné vzory.

4. Uspořádejte nábytek

Připravte svůj domov na jaro a změňte uspořádání nábytku. I malé přemístění dokáže zcela změnit pocit z celého prostoru. Nejen, že přemístění nábytku změní vzhled domova, ale může to změnit i váš život, protože tam, kde se cítíte dobře, pohodlně a jste obklopeni věcmi, které se vám líbí, tak tam budete trávit nejvíce času.

5. Dopřejte sobě i domovu barvy

Přidávání a míchání barev do vašeho domova není složité. Nic nepokazíte barevnou kombinací neutrálních odstínů, které vídáte v přírodě. Pro svěží jarní atmosféru, přidejte světle zelenou, světle modrou nebo béžovou. Tyto odstíny nikdy nevyjdou z módy. Navíc modrá barva patří i do letošních interiérových trendů pro rok 2021.

6. Projasněte prostor světlem

Noc se krátí a den je  delší. Ideální čas, jak nejvíce využít denního světla a pustit ho do vašeho domu. Těžké závěsy a tmavé záclony nahraďte lehčí a světlejší verzí, nebo je odstraňte úplně. Popřemýšlejte i o vyladění osvětlení. Výměna žárovek a svítidel za nová může dát místnosti zcela nový vzhled.

7. Útulná terasa

Terasa je velmi oblíbeným místem, kde lidé často tráví čas, zvláště v teplých dnech. Na lavičky přidejte pár polštářů a dekorativních kousků, které dodají terase na útulnosti. Opět se zde bude vyjímat barevná kombinace modré a bílé barvy, která bude doplněna o květiny a rostliny. Dřevěný nábytek zajistí dokonalé splynutí designu.